úterý 23. února 2010

Rozhovor s Gregem Werckmanem (Ipecac Records)Kdy tě poprvé napadlo založit label s Mike Pattonem?

V roce 1998 měl Mike pár projektů, na kterých pracoval, Fantômas and Maldoror. Potom co se FNM rozpadli, Mike se zaměřil jen na ně. Byl jsem Mikeův manažer,takže jsem jednal o jeho projektech s nahrávacími společnostmi. Nic se nám nezdálo. Ve stejné době se nechali slyšet naši přátelé, the Melvins, že také hledají stálou stáj. Díky svým zkušenostem s provozováním indie labelu a s prací ve velkém labelu jsem byl ve svém živlu, že to můžeme udělat sami. Oslovili jsme několik distributorů a rozhodli to odpálit 1. dubna 1999. Nebyli jsme si jistí, jestli to bude fungovat, ale byli jsme odhodlaní poskytnout prostor tam, kde bylo zacíleno na uměleckou tvořivost.

Zajímalo by mě, jaké máš pocity ohledně toho, že se Faith No More zase dali dohromady?

No, jakožto fanoušek kapely jsem nadšený, že je můžu zase vidět hrát. Jako přítel kapely jsem velmi šťastný, že jak úspěšný tento počin byl. Ale jako fanoušek rockové scény myslím, že je trochu smutné, že nám zábavu musejí poskytovat "staré" kapely. Bavilo by mě chodit na koncerty Faith No More, the Melvins, Queens of the Stone Age, the Jesus Lizard, the Pixies, atd. pořád, ale potřebujeme také podporu rockových kapel další generace. Nemůže to být všechno jen o vyčpělé elektronické hudbě, ne?

Jaké jsou nadcházející projekty Ipecacu?

Na spadnutí je vydání pár skvělých nahrávek. Zrovna jsme vydali BEAK (vedlejší projekt Portishead), v únoru vydáváme sólovou desku DJ Roba Swifta, Mondo Cane, dlouho očekávaný italský projekt Mike Pattona vychází v dubnu, následován novou deskou Melvins, a mnohem víc!
Zdroj - Zooindustry(překlad:Pattrush)
Žádné komentáře:

Okomentovat